sayfa içeri?i
URFADANHABER (Her türlü haber,reklam ve şikayetleriniz için Tel: 0544-442-27-34)
  YEREL      EĞİTİM      EKONOMİ      SPOR      SAĞLIK      SİYASİ      ŞANLIURFA      TÜRKİYE      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      DÜNYA   
 
Ana Sayfa > Site Yazarları

Neslihan AÇIKGÖZ - neslihanacikgoz@gmail.com
NEY’İN SESİ
12 Ekim 2014 - 1355 okunma

Ney sesi dinleyen herkesi etkiler değil mi? Her Ney sesi duyduğumuzda bir hüzün çöker yüreğimize, maneviyat yüklenir, Allah’ı hatırlarız değil mi?
Peki, Ney sesi bir etkisini, gizemini nerden alıyor hiç merak ettiniz mi?
Hz. Ali ve peygamber efendimiz konuşan peygamber efendimiz Hz. Ali’ye büyük bir sır verir, kimseyle paylaşmaması gereken. Bu büyük sır Hz. Ali’ye ağır gelir ama kimseyle paylaşmaması da lazımdır. Bir gün boş bir kuyu görür ve sırrı kuyuya söylemeye karar verir. Kuyuya varır, bu sırrı haykırır. Sonra kuyuda sırrın büyüklüğüne dayanamaz, suyla dolar taşar.
Kuyunun olduğu yerde taşan suların olduğu yerden bir kamış koparır oradan geçen bir çoban. Sonra şekil verdiği bu kamışa üfler ve çıkan sesi Hz. Ali ve peygamber efendimiz duyar. Sonra peygamber efendimiz Hz. Ali’ye yönelir ve “ Sırrımızı neden söyledin? “ der. Hz. Ali’de bu sırrın kendine çok büyük geldiğini ve sonunda boş bir kuyu bulup sırrı kuyuya söylediğini söyler. O günden sonra Ney bu sırrı kıyamete kadar söyleyecektir. 


Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


Neslihan AÇIKGÖZ Diğer Yazıları

02 Şubat 2014 - Sosyal İletişim Ağlarının Asosyal İnsanları
26 Haziran 2013 - TATİL, TATİL Mİ ?
Künye | Anasayfa | Gazeteler | Video Galeri | Foto Galeri | Sohbet Odası | HABER İHBAR
CH