sayfa içeri?i
URFADANHABER (Her türlü haber,reklam ve şikayetleriniz için Tel: 0544-442-27-34)
  YEREL      EĞİTİM      EKONOMİ      SPOR      SAĞLIK      SİYASİ      ŞANLIURFA      TÜRKİYE      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      DÜNYA   
 
Ana Sayfa > Site Yazarları

Zihni FİKİROĞLU -
BEYİN EZMESİ - Konu 3: Reklamlaaaaar!!!
15 Nisan 2014 - 1866 okunma

Merhaba! Geçen yine elimde televizyonun kumandası, oturmuşum kanepeye… Yahu “Şu reklamlar niye bu kadar çok? Hiçbir şey izleyemez olduk!” demeyeceğim. Ben bambaşka bir konuya değineceğim.

Reklamları izlemek hakkım, hem alıştım da reklamlara. Ama bir konu var ki beni delirtiyor: Cips reklamları! Normal şartlarda siz cips alsanız ve yemek isteseniz, o cipsi nasıl açarsınız? “Hanım koş getir şu makası da cipsin ağzı açayım da yiyeyim” mi dersiniz, yoksa “Len Osman şu maket bıçağını getir de cipsi açayım da yiyelim” mi dersiniz, veyahut “CAAART” diye açıp da mı yersiniz? Ben “CAAART” diye açıp da yiyenlerdenim.

Diyeceksiniz ki “Ne alaka şimdi bu anlattıkların?”. Yahu kardeşlerim şu cips reklamlarında açılmış paketlerin ağzına bir bakar mısınız?! Hepinizin televizyonu ya da interneti olan bilgisayarı vardır, açın bakın. Belli ki sırf reklam için o paketleri alıp, paketlerin ağzını makasla DÜMDÜZ kesmişler. Öyle, ağzı dümdüz kesilmiş cips paketi beni cipsten de cips reklamlarından da soğuttu. O samimiyetsiz, ağzı dümdüz cips paketleri benim reklam hakkımı elimden alıverdi. Tabii bunu reklamcılara söyledim. Reklamcılar en yakın zamanda daha samimice yandan CAAART diye enlemesine açılmış bir paketle reklam çekeceklerine dair bana mektup gönderdiler.

Sonra efendim, tıraş bıçağı reklamlarında reklamı yapılan ürünleri kullanan erkekler bir güzel kas yapmış. Diğerleri ise cılız mı cılız erkekler olarak mahçup durumdalar. Yahu bu iyi jiletlerle bir kez tıraş olmak yetmiyor da mı birkaç kez tıraş olup kas yapmış oluyorlar? Hiiiiiç samimi değiller!

Peki, kızdan ısrarla son bisküviyi isteyen ama kızın “benim o” deyip bisküvisini vermediği reklamlara ne demeli!? Yahu erkek adam iner aşağı, dalar markete, basar aslanlar gibi 1 TL’yi, alır bisküvisini!

Reklamlar meselesi de bitmedi daha. Mesela kıyafet reklamlarına gelelim. Ya takım elbise reklamı, ya da kot pantolonu reklamı görüyorum televizyonda. Hanımefendiler, beyefendiler ben hayatımda takım elbise de kot pantolon da giymedim. Yahu şu kumaş pantolon, eşofman ve de yandan yundan farklı çizgileri olan pijamaların reklamı ne zaman yapılacak? Halbuki takım elbiseden çok giymiyor muyuz eşofmanları ve pijamaları? Çok doluyum. Onlar çekmezse ben bir reklam yapıp YUUTUP’a atacağım. Bu arada resmimdeki pijamam nasıl? Öhö öhö, neyse…

He bir de son olarak kulaklığın icadından haberi olmayıp elindeki telefonundan bangır bangır müzik açarak kaldırımlarda turlayan gençlere yönelik kulaklık reklamı yapılsın, bu kadar.

Neyse, beynimizi ezip çekip ip eyledik, fikrimizi derip serip mandal belledik. Kalın sağlıcakla.
 

Zihni FİKİROĞLU


Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (2):
  oğuzhan:
[15.04.2014 - 15:02]  
zihni abi zihnimizi açtığın için tesekkürler. var ol abi
  ahmet öztürk:
[15.04.2014 - 09:17]  
O BİSKÜVİ YAZISINA BEĞENDİM.DELİKANLI ADAM GİDER MARKETTEN ALIR.SÜPER

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


Zihni FİKİROĞLU Diğer Yazıları

12 Nisan 2014 - BEYİN EZMESİ - Konu 2: Susuzluk
10 Nisan 2014 - BEYİN EZMESİ - “Beyin ezilip fikir çekilir.”
Künye | Anasayfa | Gazeteler | Video Galeri | Foto Galeri | Sohbet Odası | HABER İHBAR
CH