sayfa içeri?i
URFADANHABER (Her türlü haber,reklam ve şikayetleriniz için Tel: 0544-442-27-34)
  YEREL      EĞİTİM      EKONOMİ      SPOR      SAĞLIK      SİYASİ      ŞANLIURFA      TÜRKİYE      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      DÜNYA   
 
Ana Sayfa > TÜRKİYE

AK Parti’nin Sırtına Binenleri Kenara Çekmek Milletimize Borcumuzdur
14 Ağustos 2017
Çeşitli etkinliklere katılmak için Antalya’da bulunan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Antalya Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısına katıldı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

AK Parti Antalya Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünyanın ve Türkiye'nin hızla değiştiği bir dönemde AK Parti'yi durağanlığa mahkûm etmeye hakkımız yoktur. Yeni projelerle, sürekli yenilenen heyecanlarla, daima hedef büyüten bir dinamizmle yoluna devam eden yönetici arkadaşlarımız, elbette hizmetlerini sürdürecektir ama partiyi sırtlayıp götürmek yerine, partinin sırtına binmeye kalkanları kenara çekmek de milletimize karşı sorumluluğumuzun gereğidir" dedi.

Çeşitli etkinliklere katılmak için Antalya’da bulunan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Antalya Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısına katıldı.

“15 YILI İKTİDARDA, BAŞARI VE ŞEREFLE DOLU 16 YILI GERİDE BIRAKIYORUZ”

Toplantıda yaptığı konuşmasında yarın AK Parti’nin kuruluşunun 16. kuruluş yıl dönümü olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2001 yılında çıktığımız ülkemize ve milletimize hizmet yolculuğunda, 15 yılı iktidar olmak üzere, başarıyla, şanla ve şerefle dolu tam 16 yılı geride bırakıyoruz” diye konuştu.

2001 yılında henüz oy verme çağına gelmiş olan gençlerin bugün 35 yaşına ulaştığını, AK Parti’yi kurduklarında henüz yürümeyi yeni öğrenen çocukların, liseyi bitirip üniversiteye adım atmaya hazırlandığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizler, böylesine uzun bir süredir ülkemize ve milletimize hizmet etme şerefine erişen bir partinin genel merkezinin, teşkilatlarının ve mahalli idarelerinin yöneticileri olarak, kendimizi bahtiyar addediyoruz” dedi.

Türkiye’nin geçen 15 yılının, ancak kuruluş dönemiyle mukayese edilebilecek önemde hadiselerle geçtiğine, özellikle son dört yılda, içeride ve dışarıda Türkiye’nin, tarihinin en büyük saldırılarına maruz kaldığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu dönemde bir ülkeye yöneltilebilecek tüm saldırıları görüp yaşadıklarını, Türkiye’yi hedef alanların AK Parti’yi de boş bırakmayarak bu süreçte partilerine de pek çok tuzak kurulduğunu dile getirdi.

“MİLLETİMİZİN DESTEĞİYLE TÜM SALDIRILARI BOŞA ÇIKARTTIK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “2013’teki Gezi olaylarının ve 17-25 Aralık emniyet-yargı darbe girişiminin, 2014’teki mahalli idareler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, 2015’teki 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinin bölücü örgütün çukur eylemlerinin ve DEAŞ saldırılarının, 2016’daki 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün, son olarak da 16 Nisan halk oylamasının mecrasından çıkartılma gayretlerinin, tüm bunların amaçlardan biri de AK Partiyi sarsmak, mümkünse parçalamaktı. Kardeşlerim, hamdolsun, Allah’ın yardımı, milletimizin desteği ve dava arkadaşlarımızın metanetiyle tüm bu saldırıları boşa çıkarttık. Ülkemizin bu karmaşık döneminde partimiz içinde de yolunu kaybedenler elbette oldu. Milletvekillerinden, belediye başkanlarından, teşkilat mensuplarının bazı firelerle elbette karşılaştık. Fakat yaşadığımız saldırının büyüklüğünü dikkate aldığımızda, hamdolsun, bunların sayısı ve oranı gerçekten çok küçüktür. Türkiye’nin içinden geçtiği bu kritik dönemdeki güçlü duruşları sebebiyle teşkilatımızın şu tüm mensuplarına şahsım, milletim adına şükranlarımı sunuyorum.”

“İLKELERİNE İHANET ETMEYEN, ÜLKESİNE SADAKATLE BAĞLI HERKESE KOLLARIMIZ AÇIK”

AK Parti’nin değerlerine, özellikle de ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ ilkelerine ihanet etmeyen, ülkesine sadakatle bağlı herkese kalplerinin ve kollarının açık olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu kriterlerin dışında kalan herkes bizim için defoludur, yorulmuştur, yolunu kaybetmiştir. Ahde vefa bizim siyaset ahlakımızın vazgeçilmez bir unsurudur. Ülkemize ve partimize ihanet edenlere karşı ne kadar öfkeliysek, bu çatı altında hizmet veren tüm kardeşlerimize de o derece muhabbet doluyuz” şeklinde konuştu.

AK Parti’de değişimin ‘herkesin aynı ekip içinde yer aldığı bir bayrak yarışında görev almak veya görev devretmek’ olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her birimizin aynı davanın neferleri olarak dün şu sıfatla yürüttüğümüz görevi, bugün başka bir sıfatla veya hiçbir sıfatımız olmadan da sürdüreceksek samimiyetle olgunluğa eriştirmek sabra sahip olduğuna inanıyorum, bunu yapacağız. Yeri gelir kapıda bekçi oluruz, yeri gelir o kapıya, evet, su taşırız. Aksi takdirde bu büyük yapıyı, bu büyük ekibi ahenkle verimli şekilde milletimizin beklentilerine uygun tarzda çalışma imkânından mahrum kalırız” ifadelerini kullandı.

“AK PARTİ’Yİ DURAĞANLIĞA MAHKÛM ETMEYE HAKKIMIZ YOK”

“Dünyanın ve Türkiye’nin hızla değiştiği bir dönemde, AK Parti’yi durağanlığa mahkûm etmeye hakkımız yoktur” vurgusunda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları ekledi: “Yeni projelerle, sürekli yenilenen heyecanlarla daima hedef büyüten bir dinamizmle yoluna devam eden yönetici arkadaşlarımız elbette hizmetlerini sürdürecektir. Ama partiyi sırtlayıp götürmek yerine, partinin sırtına binmeye kalkanları kenara çekmek de milletimize karşı sorumluluğumuzun gereğidir. Kardeşlerim, FETÖ ve PKK iltisağı başta olmak üzere, milletimize düşmanlık eden terör örgütlerine bulaşmış olanlarla ilgili hassasiyetlerimiz elbette vardır ve olacaktır, bu konuda en küçük bir taviz vermemiz söz konusu değildir. Partimizin çatısı altında FETÖ’yle iltisaklı olanları asla barındıramayız. Yol yakınken nerede FETÖ’yle bağlantısı olanlar varsa hemen bize bildirin, anında kapıya koymaya mecburuz. Bunlar bu milleti böldüler, bu ümmeti parçaladılar, ondan sonra da utanmadan, sıkılmadan Pensilvanya’da şu anda park ettiler, Almanya’da park ettiler, Batının değişik ülkelerinde park ettiler. Daha siz çok yerlere kaçacaksınız, Afrika’ya kaçacaksınız, ama siz kaçacaksınız biz kovalayacağız. Çünkü milletimin parçalanmasına sorumluluk makamında olan bir kardeşiniz olarak müsaade etmemiz mümkün değildir.”

“İLKELERİMİZE TÜM BENLİĞİYLE BAĞLI OLMAYAN HİÇ KİMSE AK PARTİDE YÖNETİCİ OLAMAZ”

Göreve devam edecek veya yeni görev alacakların AK Parti’ye illerinde, ilçelerinde ve ülke genelinde neler katacağını, nasıl bir fayda sağlayacağını da göz önünde bulunduracaklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Davası yüreğinde hizmet aşkı, kafasında projesi bulunmayan, ilkelerimize tüm benliğiyle bağlı olmayan hiç kimse AK Partide yönetici konumuna gelemez, bu böyle biline. İnşallah tüm ilçe ve il kongrelerimiz bu anlayışla yapılarak büyük kongremiz için hazırlığımızı tamamlayacağız. Şimdiden bu bayrak yarışında görevini devredecek arkadaşlara teşekkür ediyorum, yeni görev alacak arkadaşlara da şimdiden başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu.

ANTALYA’YA YENİ HAVALİMANI

Her yıl misafir ettiği milyonlarca turistiyle, turizmin vitrin şehri Antalya’nın, aynı zamanda tarımda ve geçen yıl bir milyar doları bulan, bu sene çok daha fazla olması beklenen ihracatıyla ticarette de önemli bir merkez olduğuna değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, potansiyeline ve ülkeye olan katkısına uygun hizmetler getirmek gerektiğini gördükleri için Antalya’ya her zaman özel önem verdiklerini söyledi.

Antalya’nın mevcut havalimanını dünyanın en modern havalimanlarından biri hâline getirdiklerini, şehrin doğusunda Gazipaşa’ya ikinci bir havalimanı inşa ettiklerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şimdi, üçüncü bir havalimanının hazırlığı içinde olduklarını, şehrin batı tarafına 850 milyon lira yatırım bedeli olan yeni havalimanının inşasına yılsonuna kadar başlamayı ve en geç 2021 yılında hizmete almayı planladıklarını açıkladı.

Şehri, yapımı devam eden iki ayrı hızlı tren hattıyla ülkenin tamamına bağladıklarını, bununla yetinmeyip şehri iki ayrı istikametteki otoban projesini hayata geçirdiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “EXPO alanına yeni bazı projeler düşünüyoruz şu anda. İnşallah o projelerle bu EXPO alanını çok daha etkin, çok daha verimli hâle getireceğiz ve burası adeta bir çekim merkezi hâline gelecek. Biz yaparız, çünkü biz hep bunları düşünüyoruz. Biz kalkıp da, evet, sokaklarda terör örgütlerinin mensuplarıyla kol kola dolaşmıyoruz. Biz halkımızla kol kola dolaşıyoruz, farkımız bu” diye ekledi.

“ANA MUHALEFET LİDERİ, ALMAN KAMUOYUNA ÜLKESİNİ ŞİKÂYET EDİYOR”

Geçen 15 yılda Antalya ile birlikte Türkiye’ye kazandırdıkları büyük yatırımların, yaptıkları dev hizmetlerin gerisinde, istikrar ve güven ortamının sağlanmasına ve korunmasına verdikleri önemin olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz bu konuda ne kadar hassas isek, maalesef, ana muhalefet partisi başta olmak üzere, bir takım çevreler de o derece hoyrattır, o derece yıkıcıdır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçtiğimiz günlerde ana muhalefet partisinin başındaki şahıs bir Alman dergisine röportaj veriyor. Normal şartlarda herhangi bir siyasetçi böyle bir imkânı ülkesinin ve milletinin faydasına olacak şekilde kullanır. Peki, bizim ana muhalefetin başındaki zat ne yapıyor? Alman kamuoyuna ülkesini şikâyet ediyor. Hem de öyle bir şikâyet ediyor ki, adeta Almanya yatırımcıları da, Alman turistleri de Türkiye’den uzak dursun, sakın buralara gelmesin diye bangır bangır bağırıyor ve yalvarıyor. Neymiş efendim, Türkiye’de kimsenin can ve mal güvenliği yokmuş. Önce sözlerini inkâr etmeye çalıştı, mızrak çuvala sığmayınca bu defa pişkince, ‘ben bunları her yerde söylüyorum’ diyerek işin içinden sıyrılmaya kalktı. Bu ifade söz konusu zatın sehven değil, bilinçli olarak ülkemize iftira attığını gösteriyor, yazıklar olsun. Ekmeğini yediği, suyunu içtiği, milletvekili ve emekli olarak maaşını aldığı, devletine, ülkesine böylesine bir ihaneti yapabilen ve yüzü kızarmadan bunu savunan zata ne desek boştur.”

“HAK ARAYIŞINDAKİ DİĞERLERİNE NEDEN CEVAP VERMEDİN?”

Ana muhalefet liderinin Ankara’dan İstanbul’a gerçekleştirdiği sözde adalet yürüyüşü esnasında yol güvenliğini hükûmetin sağladığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’de adaletsizlik varsa, peki İzmir Büyükşehir Belediyesinde günlerce işçiler grev yaptılar, onların hak arayışlarındaki adaleti nereye koyacaksın Bay Kılıçdaroğlu? Şişli’yi İstanbul’da çöpler istila etti, taşeron örgütleri bağırıp çağırdı, çöplükten geçilemez hâle gelen, benden önce de İstanbul öyleydi, çöp yığınlarıyla doluydu, peki onlara yönelik sözde adalet yürüyüşü yapan sen, onların adalet arayışına niye cevap vermedin?” şeklinde seslendi.

İlgili siyasi parti liderinin adaletle bir derdinin olmadığını, derdinin ülkeyi karıştırmak olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ana muhalefetin başındaki zat hâlen ülkesinin aleyhine işlediği bir suçtan dolayı, ülkenin aleyhine işlediği suçtan dolayı cezaevinde bulunan milletvekiliyle ilgili konunun kendisine kadar ulaşmasından endişe ettiği için şimdiden ön almaya, suyu bulandırmaya çalışıyor” dedi.

“GENEL BAŞKANLIK KOLTUĞUNA, FETÖ KUMPASI KASET OPERASYONUYLA OTURTULDU”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğer yakında içerde olan ana muhalefet milletvekili ile ilgili bu Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir bağlantısı çıkması durumunda şaşırılmaması gerektiğini söyledi ve “İçeriden değişik haberler alıyorum. ‘Buradan çıktım çıktım, çıkmadığım takdirde açıklamalarda bulanacağım’ diyor içerideki zat” açıklamasında bulundu.

Bunun bir FETÖ taktiği olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “Gerçi söylediği her şeyi inkâr etme, yaptığı her işten çark etme konusunda bu şahsın eline su dökecek kimse zor bulunur, bunda yalan gani. Kendisi genel başkanlık koltuğuna da FETÖ kumpası olduğunu herkesin bildiği bir kaset operasyonuyla oturtulmamış mıydı? O gün Baykal’ı ziyaretten çıkarken, hemşehriniz, onu ziyaretten çıkarken gazeteciler sordu, ‘aday olacak mısınız’ dedi. ‘Hayır, böyle bir düşüncem yok’ dedi değil mi? Ertesi gün bir de baktık ki adaylığını açıkladı. Niye? Yalan. Ama unutmayın, yalancının mumu yatsıya kadar yanar. O kadar çok yalan söyledi, söylediği o kadar çok sözü yuttu, o kadar çok hezimete uğradı ki, biz kendisini takip edemez hâle geldik, mümkün değil. Ne derseniz deyin, ‘yağmur yağıyor’ havasında kendisine dikte edilenleri yapmaya devam ediyor.”

“TÜRKİYE’Yİ İŞGAL OPERASYONLARINA NEFER YAZILAN HERKES, BU MİLLETİN DEFTERİNDEN SİLİNİR”

Ana muhalefet partisi liderinin ve partisinin kendilerini ilgilendirmediğini ifade eden ve “Ama mesele ülke meselesi, millet meselesi olduğunda, hiç kusura bakmasın, sessiz kalmayız, kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Türkiye’yi kuşatma, Türkiye’yi işgal operasyonlarına nefer yazılan herkes, bu ülkenin de, bu milletin de defterinden silinir” sözlerine yer veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, hiçbir siyasi veya bireysel çıkarın, böyle bir ihaneti mazur gösteremeyeceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Tabii genel başkanı böyle yapınca milletvekili durur mu? Ana muhalefetin Antalya milletvekili, aynı zamanda geçen dönem şehrin üzerine bir kâbus gibi çöken eski belediye başkanı olan kişi, 15 Temmuz’la ilgili öyle laflar söylüyor ki, FETÖ’cülerin kendileri bile bu kadarına cesaret edemiyor. Peki, ana muhalefetin başındaki zatın ve onu takip eden Antalya milletvekilinin ülkelerine attıkları iftiraların zararını en çok kim görüyor? Tabi ki Antalya görüyor. Önümüzdeki seçimde bunları silip atmaya hazır mıyız? Yatırımcılara ve turistlere adeta, ‘ne olur Türkiye’ye gelmeyin, Antalya’ya gelmeyin’ diye yalvaran bu zihniyete hak ettiği cevabı da inşallah Antalya’nın, Antalyalının vermesi gerekiyor. Antalya’daki esnaf kardeşimin, turizmci kardeşimin, çiftçi kardeşimin, evet, ekmeğine kan doğramaya kimsenin hakkı yoktur. Ana muhalefetin başındaki zata ve onun izinden giden milletvekiline, buraya oy için geldiklerine Antalyalıların ülkelerine attıkları iftiraların kendilerine verdikleri zararın hesabını soracaklarına inanıyorum. Özelikle CHP’ye gönül vermiş vatandaşlarımı bu konulara muhasebe yapmaya, partilerinin ve ülkelerinin geleceği için seslerini yükseltmeye davet ediyorum.”

“YATIRIMCILARIN VE TURİSTLERİN ÜLKEMİZE OLAN İLGİSİ ARTIYOR”

Ana muhalefetin başındaki zatın ve ekibinin şifrelerini Türkiye ile birlikte yabancıların çözmüş göründüğünü söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çünkü bunlar ne kadar yalan söylerlerse söylesinler, ne kadar iftira atarlarsa atsınlar, hangi ihanetleri sergilerlerse sergilesinler, yatırımcıların ve turistlerin ülkemize olan ilgisi arttıkça artıyor” dedi.

Dün Isparta’da uluslararası bir yatırımın açılışını yaptığını, geçtiğimiz haftalarda açılan güneş ve rüzgâr enerjisi ihalelerine uluslararası yatırımcıların ilgisinin, kendilerini bile şaşırtan düzeyde gerçekleştiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunlar önümüzü kesmeye çalışıyor, ama uluslararası yatırım Türkiye’ye gelmeye devam ediyor. Uğraşmayın boşuna uğraşmayın, Türkiye dimdik ayakta Allah’ın izniyle yoluna devam ediyor” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin savunma sanayiinde güçlendiğini, insansız hava araçlarıyla sınırındaki teröristleri vurduğunu ve bölücü terör örgütünün, ‘eylem yılı’ ilan ettiği bir dönemde, adeta nefes alamaz hâle geldiğini de sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Verdiğimiz şehitler yüreğimizi yakıyor, ama biliyoruz ki ülkemizde özgürce yaşamanın bir bedeli var. Her alanda mücadelemizin sürdüğü FETÖ davalarını ilgili arkadaşlarımız çok yakından takip ediyor. Bu davalarında hem milletimizin vicdanını tatmin edecek, hem de hukuki olarak en küçük bir eksikliğe, aksaklığa, boşluğa meydan vermeyecek şekilde neticeye ulaşacağına inanıyoruz” diye konuştu.

“KUZEY KORE GERİLİMİ SONA ERDİRİLMELİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye ve Irak’ta oynanan oyunları da yakından takip ettiklerini ve gereken durumlarda sahada varlık göstermekten çekinmeyecek şekilde hazırlıklarını sürdürdüklerini açıkladı. Körfez bölgesindeki sıkıntıların suhuletle çözüme kavuşturulması için her türlü gayreti sarf ettiklerini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bize göre dünyanın öteki ucu olan Kuzey Kore’nin merkezinde bulunduğu krizle ilgili endişelerimizi ifade ettim. Nükleer bir savaş, taraflarla birlikte tüm dünya için telafisi mümkün olmayan bir felakettir. Japonya ve Güney Kore gibi yakın dostlarımızı tedirgin eden bu gerilimin silahlar ve füzeler ateşlenmeden sona erdirilmesini diliyoruz” dedi.

“GÜÇLÜ OLMAMIZIN YOLU, POTANSİYELİMİZİ DOĞRU ŞEKİLDE KULLANMAKTAN GEÇİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Gerek ülkemizin içinden geçtiği süreç, gerek dünyada yaşanan gelişmeler, Türkiye’nin mutlaka güçlü olması gerektiğini gösteriyor. Güçlü olmanın yolu da, imkânlarımızı ve potansiyelimizi en doğru şekilde kullanmaktan geçiyor. 2019 seçimleri bu bakımdan ülkemizin geleceğinde belirleyici bir dönüm noktası olacaktır. AK Parti olarak 2019’a kadar olan dönemi çok iyi değerlendirmek zorundayız. Hem teşkilatlarımızdaki değişimi, hem hükûmet çalışmalarını bu anlayışla titiz bir şekilde yürüteceğiz. Milletimizin bize olan sevgisi, desteği mecburiyetinden veya mahkûmiyetinden değil, ülkemize en iyi hizmetleri veriyor olmamızdan kaynaklanıyor. Bugün de milletimiz bizden icraat bekliyor. Ülkemizde rekabet edebileceğimiz bir ana muhalefet olmadığı için kendi kendimizle rekabet etmek durumundayız. Geçtiğimiz 15 yılda ülkemizi üç kat büyüttük, şimdi hedefimiz 2023 hedeflerimize ulaşmaktır, bu da ülkemizi önümüzdeki 6-7 yılda şu andakinden iki kat fazla büyütmekten geçiyor. Gelişmekte olan pek çok ülkenin düştüğü ‘orta gelir’ tuzağını aşmak için bunu başarmak zorundayız, hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz. Ama önce 2019 seçimlerindi ihtiyacımız olan neticeye ulaşmamız gerekiyor.”

Partililere kırıp dökmeden, gücendirmeden, el ele, omuz omuza 2019’a hazırlanma tavsiyesinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’ye ve Türkiye’ye yaptıkları hizmetler için teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini ‘günümüz kutlu olsun, geleceğimiz hayırlı olsun’ temennisiyle tamamladı.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer TÜRKİYE Haberleri

Başlık Tarih
 
Cam filmiyle ilgili Bakandan önemli açıklama15 Kasım 2017
ABD'den PKK itirafı! Gayet iyi biliyoruz03 Kasım 2017
BURSA’NIN BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ OLDU03 Kasım 2017
Seçim sistemi değişiyor, liste başında olan adayın bile seçilme garantisi yok! 16 Ekim 2017
İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy: SİHA ve İHA'lar teröristi 6 bin metreden tespit ediyor 16 Ekim 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Canlı yayınında flaş açıklamalarda bulundu16 Eylül 2017
Resmi Gazete'de yeni iki KHK yayınlandı25 Ağustos 2017
Başbakan açıkladı: Türkiye Savaş sebebi sayar mı?25 Ağustos 2017
Urfa'da Vatandaşın kafası iyice karıştı24 Ağustos 2017
İkinci ABD iHA'sı Urfa'da çakıldı22 Ağustos 2017
Katliam planı! Polis üniformalı 12 terörist14 Ağustos 2017
Türkiye'nin kırmızı çizgisi! Karşı destek geldi14 Ağustos 2017
Türkiye'yi dehşete düşüren olaya Bakan Kaya'dan sert tepki 07 Temmuz 2017
Hollanda'dan çirkin Türkiye açıklaması!07 Temmuz 2017
Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar listesinde 2 Urfalı da var09 Haziran 2017
Baharın müjdecisi ilk cemre 19-20 Şubat'ta düşecek17 Şubat 2017
Sanliurfada 2 canli bomba yakalandi07 Ocak 2017
Gaziantep'te geçici Özel Güvenlik Bölgesi ilanı07 Ocak 2017
Yurda dön çağrısına uymayan vatandaşlıktan çıkarılacak07 Ocak 2017
O hain Irak'a böyle kaçmış07 Ocak 2017
Merak konusu oldu! Urfa sorunları Reis'e kim iletecek?06 Ocak 2017
Türkiye'ye topyekün saldırı için harekete geçtiler02 Ocak 2017
Büyük savaşa hazırlanıyor! DAEŞ El Bab'a militan yığdı…02 Ocak 2017
O Terörist Reina'ya Nasıl girdi? ilginç detay ortaya çıktı02 Ocak 2017
Yeni kimlik kartı başvurusu bugün başlıyor-Nasıl yapılır?02 Ocak 2017
Terör Yılbaşı gecesini kana buladı: 35 ölü, 40 yaralı02 Ocak 2017
Hükümet'ten net mesaj! 'Barzani eğer başarılı olmazsa...'26 Aralık 2016
İşte Başbakan'dan yazılı emir isteyen komutan19 Aralık 2016
Kobani-Suruç-Lice ve Kayseri bomba hattı19 Aralık 2016
Soylu: 7 kişi gözaltında, teröristin kimliği belli oldu17 Aralık 2016
Terhisine 2 hafta kala şehit düştü17 Aralık 2016
Aksaray'da 36 aracın karıştığı kazada 41 kişi yaralandı14 Aralık 2016
O alçak kaçmaya çalışırken yakalandı!12 Aralık 2016
‘Meydanı alçaklara  bırakacak kadar  alçalmadık’12 Aralık 2016
Bakan Soylu: Geberip gideceksiniz!11 Aralık 2016
‘ÖSO, desteğimizle El Bab’a yanaştı’10 Aralık 2016
1 dolarlık hain 'ataşe'ler10 Aralık 2016
TSK: 19 terörist etkisiz hale getirildi10 Aralık 2016
FETÖ'nün fişleme kodları10 Aralık 2016
Suriye'de Türk askerine saldırı: 2 şehit!07 Aralık 2016
Yurdun büyük bölümünde yağış bekleniyor03 Aralık 2016
Çukurca'da şiddetli çatışma: 3 şehit!02 Aralık 2016
Işık: Türkiye, Musul operasyonuna hava unsurlarıyla katılacak19 Ekim 2016
Bakan tarih verdi! Kritik 'Referandum' açıklaması14 Ekim 2016
Ankara'daki canlı bombaların hedefleri belirlendi12 Ekim 2016
Minibüsün gizli bölmesinden PKK'lı 2 kadın terörist çıktı09 Ekim 2016
Darbeci binbaşı kayınpederinin evinde yakalandı09 Ekim 2016
Camilerdeki tabureler kaldırıldı02 Ekim 2016
Ordu'da PKK'lı 6 teröristin etkisiz hale getirilmesi, zırhlı araç kamerasında02 Ekim 2016
TSK: Suriye'de 960 kilometrekarelik alanda kontrol sağlandı02 Ekim 2016
O paranın 20 milyon doları Filistin için kullanacak01 Ekim 2016
Kamuda yeni dönem! Tüm memurları ilgilendiriyor27 Eylül 2016
Cuntacılar yeniden toparlandı!27 Eylül 2016
Öksüz'ü serbest bırakan hakimlere soruşturma!27 Eylül 2016
Teknik takibi takılan 40 bin memur ihraç edilecek26 Eylül 2016
Bylock’ta ikinci dalga geliyor26 Eylül 2016
Askerleri taşıyan araca saldırı: 2 ölü 8 yaralı26 Eylül 2016
FETÖ'ya ağır Darbe! İhanet piramidi yerle bir oldu21 Eylül 2016
Terörü korkutacağız21 Eylül 2016
Telabyad'da evlerin çatısına ABD bayrakları asıldı15 Eylül 2016
Hakkari’de 5 ton bomba yüklü araç imha edildi15 Eylül 2016
Tatilin 6 günlük kaza bilançosu: 49 ölü, 235 yaralı15 Eylül 2016
TSK: 527 hedefe 2 bin 255 atım yapıldı15 Eylül 2016
Rusya Genelkurmay Başkanı Ankara'da15 Eylül 2016
Şemdinli’de öldürülen Ak Partili Ahmet Budak toprağa verildi15 Eylül 2016
Başbakan'dan öldürülen AK Partili siyasetçinin ailesini taziye telefonu15 Eylül 2016
İhraç edilen öğretmenlerin il il dağılımı15 Eylül 2016
Batman’da çöpler polis eşliğinde toplanıyor14 Eylül 2016
Türkiye'deki Alman temsilcilikleri kapatıldı14 Eylül 2016
Kamudan yanlışlıkla uzaklaştırılanlar ne olacak?12 Eylül 2016
Süleyman Soylu'dan Kürtçe tabela talimatı!12 Eylül 2016
Van'da bombalı araçla saldırı12 Eylül 2016
Bayram Boyunca Radar Cezasi Yok11 Eylül 2016
Mehdi Eker'in aile mezarlığında 640 kilo patlayıcı bulundu10 Eylül 2016
Uçaklar, IŞİD mevzilerini vurdu10 Eylül 2016
Başbakan: Bir tankın isabet aldığı bilgisi var09 Eylül 2016
Canikli'den ihraç edilenlerle ilgili flaş açıklama08 Eylül 2016
TSK'dan Fırat Kalkanı açıklaması: 2 asker şehit06 Eylül 2016
Hakkari Çukurca'da çatışma: 2 asker şehit05 Eylül 2016
FETÖ'cüları koruyan AK Partililer şimdi yandı05 Eylül 2016
DAEŞ'in Türkiye sınırı ile teması kesildi!04 Eylül 2016
Şemdinli'de patlama! Yaralı askerler var!03 Eylül 2016
147 PKK'lı terörist öldürüldü03 Eylül 2016
Şemdinli'den çok acı haber: 5 şehit!03 Eylül 2016
Çukurca'da çatışma: Şehit ve yaralılar var03 Eylül 2016
16 kritere göre ihraç03 Eylül 2016
Canlı bomba saldırısının izleri giderildi03 Eylül 2016
Van'da çatışma:8 şehit03 Eylül 2016
Teşkilatlarda, Milletvekili ve Belediye başkanları arasında FETÖ'cü var!02 Eylül 2016
Kobanililerden Askere Taşlı Saldırı02 Eylül 2016
Büyükşehir'e zimmet çıkarmıştı-FETÖ'dan ihraç edildi02 Eylül 2016
DAEŞ'in bombacısı Gaziantep'te yakalandı01 Eylül 2016
543 hakim ve savcı meslekten ihraç edildi01 Eylül 2016
45 bin kişinin hastalandığı Elbistan’da nehir ile kuyular arasında izolasyon yapılmamış01 Eylül 2016
'Sizde gömlek varken ben çelik yelek giymem'01 Eylül 2016
“Hedefleri, Erdoğan’ı ameliyatta öldürmekti”15 Ağustos 2016
Diyarbakır'da hain saldırı: Şehit ve yaralılar var15 Ağustos 2016
‘Gerçek dostumuz yine kendimiziz’11 Ağustos 2016
Yazarımız, Ahmet Öztürk 2013 ve 2014 'te Uyarmıştı.11 Ağustos 2016
Emniyet Yenikapı'ya katılım sayısını açıkladı08 Ağustos 2016
Bakanlar Kurulu sonrası flaş açıklamalar08 Ağustos 2016
‘Hassas davranmaya özen gösteriyoruz’03 Ağustos 2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan demokrasi nöbetinde03 Ağustos 2016
FETÖ operasyonunda il imamları da yakalandı02 Ağustos 2016
Hakkari’de şehit düşen 8 kahraman asker memleketlerine uğurlandı30 Temmuz 2016
Iste Hayinler Mezarligi26 Temmuz 2016
TSK'dan çok sert açıklama!21 Temmuz 2016
Polislerin sipariş fişine yazılan bu not...21 Temmuz 2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Darbe girişimini eniştemden öğrendim20 Temmuz 2016
Dört bir yandan tepki yağdı17 Temmuz 2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan halka cep telefonu mesajı16 Temmuz 2016
Başbakan çağrı yaptı: Meydanları terk etmeyin16 Temmuz 2016
Bakan Ala'dan Suriyelilere vatandaşlık çıkışı12 Temmuz 2016
Ayder’de 158 bina için yıkım kararı verildi!12 Temmuz 2016
'Kaçak elektrik' eyleminde uzman çavuş kendini vurdu12 Temmuz 2016
ABD ile gizli Menbic anlaşması06 Temmuz 2016
Bayram tatilinde 4 günün kaza bilançosu: 62 ölü, 201 yaralı06 Temmuz 2016
Başbakan Yıldırım'dan bayram öncesi flaş açıklamalar!04 Temmuz 2016
İsteyen Suriyeli’ye vatandaşlık hakkı04 Temmuz 2016
Erdoğan’dan Masum ve İbadi’ye önemli mesaj04 Temmuz 2016
Lice'den acı haber: 2 asker şehit01 Temmuz 2016
PKK'lılar araçları yaktı, 25 kişi karakollara alındı30 Haziran 2016
İşte o terörist!29 Haziran 2016
İstanbul Valisi Şahin, 28 kişinin hayatını kaybettiğini, 60 kişinin yaralandığını açıkladı29 Haziran 2016
Bakan Bozdağ: Hangi terör örgütü biliniyor, ancak teyide ihtiyaç var28 Haziran 2016
Havalimanı saldırısıyla ilgili şok iddia!28 Haziran 2016
Havaalanında patlama ve çatışma!28 Haziran 2016
Son dakika: Özgecan Aslan'ın katilini öldüren mahkum ile ilgili yeni iddia!12 Nisan 2016
Diyarbakır'daki hain saldırıyı düzenleyen teröristin kimliği belli oldu!11 Nisan 2016
Kilis'e roket düştü, yaralılar var11 Nisan 2016
İlker Başbuğ: O onu çekiştirir, o onun aleyhine siyaset yaparsa şehit haberlerini duymaya devam ederiz09 Nisan 2016
Kilis'e roket mermisi düştü: 3 yaralı07 Nisan 2016
Son Dakika Haberi: Art arda kahreden haberler 04 Nisan 2016
Yüksekova'da PKK'ya darbe: 16 terörist öldürüldü02 Nisan 2016
5 katlı binanın çatısına iş makinesi çıkardılar!02 Nisan 2016
Başbakan Davutoğlu Sur'da01 Nisan 2016
Son Dakika - Diyarbakır'da hain saldırı: 6 şehit 23 yaralı 31 Mart 2016
'PYD gelirse yine vururuz'31 Mart 2016
13 yaşındaki kıza, öz babası, amcası ve ağabeyi tecavüz etti iddiası31 Mart 2016
Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz için adliyede tören31 Mart 2016
Beratcan'ın annesi gözaltına alındı31 Mart 2016
PKK'dan 'hendek' itirafı!29 Mart 2016
Dereden çıkarılan kasanın içinden 100 bin TL çıktı27 Mart 2016
Erdoğan'dan konsoloslara: Siz kimsiniz ya27 Mart 2016
PKK, Diyarbakır’da karakola bomba yüklü araçla saldırdı: 3 şehit, 22 yaralı25 Mart 2016
Son Dakika Haberleri: Nusaybin'den kara haber geldi!25 Mart 2016
TAŞERON İŞÇİLERDEN KİMLER KADROYA GEÇECEK...23 Mart 2016
Diyarbakır'da teröristlerin hain planını, polisin dikkati önledi22 Mart 2016
Nusaybin'de bir şehit, 7 yaralı22 Mart 2016
Reza Zarrab ABD'de tutuklandı22 Mart 2016
Osmaniye’de 3 patlama22 Mart 2016
Nusaybin'de hain saldırı! Şehit sayısı 4'e yükseldi21 Mart 2016
Mardin Emniyet Müdürlüğü'nden canlı bomba eğitimi21 Mart 2016
Esnaf perişan20 Mart 2016
Bebek arabasında yaralandı20 Mart 2016
Hastanede karıştırılan çocuklar, ailelerin hayatlarını kararttı20 Mart 2016
Konya'da sondaj için hazırladıkları el yapımı patlayıcı infilak etti: Baba ve 3 oğlu öldü20 Mart 2016
Dakika dakika İstiklal patlaması20 Mart 2016
İstiklal Caddesi'nde patlama19 Mart 2016
Canlı bomba erken patladı iddiası19 Mart 2016
İstiklal Caddesi'nde canlı bomba saldırısı kamerada19 Mart 2016
Hedef 'Çanakkale'19 Mart 2016
Diyarbakır'da AVM'de silah sesleri büyük panik yarattı19 Mart 2016
'Suikast' davası kapandı19 Mart 2016
Güneydoğu’da operasyonlara katılan askere yasal koruma19 Mart 2016
'Evimin içi görünüyor' dedi, üstgeçide yıkım kararı çıkarttı!15 Mart 2016
Özel harekat timleri hazırda bekliyor15 Mart 2016
Patlamada 4 yaşındaki Nisanur Alımcı da yaralandı14 Mart 2016
Detayları ortaya çıktı... Dağlıca'da PKK'ya 'Sazan Planı'14 Mart 2016
Ankara saldırısında ilk bulgular TAK'ı işaret ediyor14 Mart 2016
Son dakika…. Harita: Ankara patlaması 13.03.2016, 17.02.2016, 10.10.201513 Mart 2016
Sosyal medyaya erişim engeli13 Mart 2016
SON DAKİKA: Ankara valiliği patlamadaki can kaybı sayısını açıkladı13 Mart 2016
Son dakika… ABD Ankara’daki patlama için uyarmıştı, bombalı araç şüphesi var13 Mart 2016
Nevruz alarmı12 Mart 2016
Yeni doğum yapan kız kardeşini öldürdü10 Mart 2016
İstanbul'da silahlı saldırı: 2 ölü08 Mart 2016
Yayladağı'na 3 havan mermisi düştü06 Mart 2016
Ankara'da iki aile arasında silahlı çatışma: 18 yaralı06 Mart 2016
Zaman Gazetesi'ne çalışanlar kimlik kontrolüyle alınıyor05 Mart 2016
Şırnak'ta iki asker şehit oldu04 Mart 2016
Başbakan Davutoğlu, Şırnak'ta04 Mart 2016
NASA: Türkiye son 900 yılın en kötü kuraklığını yaşıyor02 Mart 2016
Sur'a yürümek isteyenlere polis müdahale etti02 Mart 2016
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Rusya, rejim, PKK ve YPG el ele tutuşmuş...01 Mart 2016
Artvin Cerattepe'de maden faaliyetlerine durdurma kararı 24 Şubat 2016
Sakarya’da 3 ilçede doğalgaz bulundu24 Şubat 2016
Kandil’e hava harekatı24 Şubat 2016
Sur'dan acı haber: Bir asker şehit 23 Şubat 2016
Ankara bombacısı Abdulbaki Sömer'in taziye çadırında bulunanlara operasyon23 Şubat 2016
Erdoğan’dan AK Parti yöneticileriyle yaptığı toplantıda önemli sözler21 Şubat 2016
Abdullah Gül: Cumhuriyet tarihinin en zor günlerinden geçiyoruz19 Şubat 2016
Diyarbakır ve Şırnak'tan acı haber: Sekiz şehit18 Şubat 2016
6 ülkenin büyükelçisi Dışişleri'ne çağrıldı18 Şubat 2016
Meclis Genel Kurulu'nda gerginlik18 Şubat 2016
12 F-16 Suriye sınırında devriye uçuşu yaptı17 Şubat 2016
Son dakika... Ankara’da büyük patlama17 Şubat 2016
SON DAKİKA : TSK'dan Ankara'daki patlamayla ilgili açıklama17 Şubat 2016
Fırtına obüsleri PYD bölgesini yine vuruyor16 Şubat 2016
Van'da polise roketatarlı saldırı15 Şubat 2016
PYD'den flaş 'Türkiye' açıklaması14 Şubat 2016
TSK, iki saldırıya misliyle karşılık verdi13 Şubat 2016
Şırnak'ta asker ve polis lojmanlarına saldırı13 Şubat 2016
Başbakan Davutoğlu: Azez ve civarındaki tehdit oluşturan güçlere karşı mukabelede bulunulmuştur13 Şubat 2016
Yüksekdağ'dan önemli açıklamalar13 Şubat 2016
Rusya Başbakanı: “ABD, Rusya ve hatta Türkiye dünya savaşı çıkmasını önlemeli”12 Şubat 2016
Evlilik teklifini kabul etmeyen kadının ayaklarına  4 kurşun12 Şubat 2016
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Biraz bekleyin göreceksiniz12 Şubat 2016
Türk denizcinin cenazesini ‘sahipsiz’ gibi yakacaklar12 Şubat 2016
Cizre'de terör saldırısı: 2 şehit09 Şubat 2016
Çekirdek çalmaya verilen ceza 13 yıl08 Şubat 2016
Balkon korkuluğu takarken yüksek gerilime kapılan usta öldü08 Şubat 2016
Lice’de öğrenci servisi TIR’la çarpıştı: 2’si öğrenci 5 ölü08 Şubat 2016
Numan Kurtulmuş: Bu süreç, ihya ve inşa sürecidir08 Şubat 2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan sigarayı bırakanları ağırlayacak07 Şubat 2016
Türkü söylerken zincirleme kazayı çeken kamyoncu02 Ocak 2016
Türkiye ‘de İlk Kez Petrolün Çıkarıldığı RAMAN-8 Kuyusu30 Aralık 2015
Rusya’dan Türkiye'ye yeni yaptırım uyarısı28 Aralık 2015
Bombaya tekme atan Adanalı konuştu: Yine olsa yine yaparım26 Aralık 2015
Diyarbakır'da kara çarşaf giymiş İngiliz kadın gözaltına alındı26 Aralık 2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan Boğaziçi Köprüsü'nde bir intiharı önledi25 Aralık 2015
Danıştay'dan 'bekâra tüp bebek' kararı24 Aralık 2015
Mevlid Kandili ne zaman? 21 Aralık 2015
İkametgah değişikliğinde gereken belgeler nelerdir?21 Aralık 2015
Yayladağı'nda Suriye tarafından Türkiye'ye ateş açıldı17 Aralık 2015
Dışişleri Sözcüsü Tanju Bilgiç'ten Rusya'ya cevap16 Aralık 2015
Diyarbakır’da polise bombalı saldırı: 3 şehit, 2 yaralı15 Aralık 2015
Kız arkadaşıyla buluşmak için 'canlı bomba' ihbarı yaptı 15 Aralık 2015
Gaziantep’te 2 kız kardeş, sokakta ağabeyi tarafından öldürüldü12 Aralık 2015
Bu yıl sınırda 913 IŞİD’li yakalandı12 Aralık 2015
Van'da minibüs kamyonla çarpıştı: 11 ölü, 4 yaralı 12 Aralık 2015
Faruk Çelik 9 eski Tarım Bakanı'nı ağırladı10 Aralık 2015
Cizre Kaymakamı'nın yakın koruması kaçırıldı10 Aralık 2015
Cep telefonu ve elbiseleriyle defnedildi10 Aralık 2015
TSK'dan Kuzey Irak'a hava operasyonu09 Aralık 2015
Hain saldırıda 1 şehit09 Aralık 2015
Davutoğlu'ndan Osmanlı Ocakları genelgesi09 Aralık 2015
Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar08 Aralık 2015
Tahir Elçi'nin öldürülmesinde yeni görüntüler07 Aralık 2015
Ne olacak bu evlilerin hali07 Aralık 2015
Başbakan Davutoğlu'ndan Irak'a mektup06 Aralık 2015
4 bin TL maaşla sözleşmeli er alınacak06 Aralık 2015
10 F-16 Suriye sınırında nöbette06 Aralık 2015
Nusaybin'de sokağa çıkma yasağı06 Aralık 2015
Büyükelçi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı05 Aralık 2015
TIR iki viyadüğün arasına sıkıştı05 Aralık 2015
Polis araçları iş makinelerini bekledi05 Aralık 2015
Diyarbakır ve Şırnak'ta askere saldırı: 3 şehit05 Aralık 2015
8 IŞİD'li gözaltına alındı05 Aralık 2015
DSİ’den Kara Kıta Mali’ye Can Suyu…28 Kasım 2015

Künye | Anasayfa | Gazeteler | Video Galeri | Foto Galeri | Sohbet Odası | HABER İHBAR
CH